TazPkg Web - en to pl translation catalogue (33 entries)

en: Package
pl: Pakiet

en: Description
pl: Opis

en: Tags
pl: Tagi

en: Receipt
pl: Recepta

en: Depends
pl: Zależności

en: Build depends
pl: Zależności przy budowaniu

en: File
pl: Plik

en: File list
pl: Lista plików

en: common files
pl: wspólne pliki

en: Search
pl: Szukaj

en: 	glibc-base and gcc-lib-base are implicit dependencies,
    	<b>every</b> package is supposed to depend on them.
pl: 	pakiety glibc-base i gcc-lib-base są bezwarunkowymi zależnościami,
    	<b>każdy</b> pakiet ma je domyślnie w zależnościach.

en: No package $SEARCH
pl: Brak pakietu $SEARCH

en: Search for packages
pl: Szukaj pakietów

en: Depends loops
pl: Pętla zależności

en: Dependency tree for: $SEARCH
pl: Drzewo zależności dla: $SEARCH

en: Dependency tree for: $SEARCH (SUGGESTED)
pl: Drzewo zależności dla: $SEARCH (SUGEROWANE)

en: Reverse dependency tree for: $SEARCH
pl: Odwrotne drzewo zależności dla: $SEARCH

en: Build depends loops
pl: Pętla zależności przy budowaniu

en: $SEARCH needs these packages to be built
pl: $SEARCH wymaga tych pakietów do budowania

en: Packages who need $SEARCH to be built
pl: Pakiety wymagające $SEARCH do budowania

en: These packages may overload files of $SEARCH
pl: Poniższe pakiety mogą przeładować pliki z $SEARCH

en: Result for: $SEARCH
pl: Rezultat dla: $SEARCH

en: $filenb file | $filenb files
pl[0]: $filenb plik
pl[1]: $filenb pliki
pl[2]: $filenb plików

en: Description of package: $SEARCH
pl: Opis pakietu: $SEARCH

en: description
pl: opis

en: Result for: $SEARCH (package providing $vpkg)
pl: Rezultat dla: $SEARCH (pakiety dostarczające $vpkg)

en: SliTaz Packages - Search $SEARCH
pl: Pakiety SliTaz - Szukaj $SEARCH

en: Home
pl: Start

en: Community
pl: Społeczność

en: Doc
pl: Dokumentacja

en: Shop
pl: Sklep

en: Bugs
pl: Błędy

en: SliTaz Packages
pl: Pakiety SliTaz
